ПОЛІПШЕННЯ ЛОЯЛЬНОСТІ СПОЖИВАЧІВ ЗАСОБАМИ PR У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

УДК 004.738.5:653.4(477)

Пелепець І.І., cтудент 4 курсу
ХНЕУ ім. С. Кузнеця

Анотація: В досліджені розглянуто такі поняття, як PR у соціальних мережах. Вплив інтернету на просування товарів і послуг в сучасному світі. Обґрунтовано поняття PR-події у соціальних мережах. Розглянуто соціальну мережу «Instagram», як спосіб поліпшення лояльності споживача.

Ключові слова: PR, PR-подія, просування, SMM у соціальних мережах, Інтернет.

PR – це відносини із зовнішнім світом. І формувати в ньому потрібне думку про компанії - це головне завдання PR. На практиці це часто зводиться до моніторингу статей і відгуків про компанії в різних медіа. Чим більше позитиву - тим краще.

PR (public relations) – це управління інформаційними потоками між організацією та громадськістю. Мета PR – створити позитивний імідж організації в свідомості потенційних споживачів, а також інших зацікавлених сторін [1].

На індустрію PR постійно впливає багато різноманітних факторів. По-перше, змінювався сам характер комунікаційного процесу у зв’язку з настанням Інтернету. По-друге, глобалізація. Встановлений кордон дозволив національним PR як частину міжнародного. По-третє, диверсифікація мереж зв’язку. Торгівля стає комунікацією [2].

Технологія переконливого впливу, що історично належить PR, – це PR-подія.

PR-подія – це подія, спеціально призначена для зміни громадської думки. Його декларовані цілі, видимий сценарій і під час випуску служать для виходу другого семантичного рівня і залучення уваги ЗМІ [3].

Для просування товарів і послуг став використовуватися Інтернет, а у останні роки більше почали використовуватися соцільні-мережі. Саме вони стали двигуном багатьох рекламних компаній.

PR в соціальній мережі вирішує і деякі маркетингові завдання: нарощує трафік на зовнішні ресурси (в першу чергу, на ваш сайт), підвищує впізнаність бренду, збільшує продажі.

Ще одна перевага – в тому, що навіть якщо основна кампанія ведеться на інших каналах, то соціальні медіа стають об’єктивним показником того, наскільки ефективний піар. У соціальних мережах легко визначити кількість згадок і співвідношення між позитивними і негативними відгуками. Якщо користувачі соціальних мереж не говорять про вас – кампанія не вирішує поставлених завдань. Її потрібно скорегувати. Якщо згадки з’являються все частіше і в позитивному ключі, значить, стратегія обрана правильно.

SMM (Social Media Marketing) – один з методів просування своїх товарів і послуг, за допомогою соціальних медіа. Основною метою SMM просування є підвищення впізнаваності вашого бренду, велика зацікавленість до вашого продукту, постійна комунікація з потенційними і існуючими клієнтами [4].

SMM – це побудова відносин з аудиторією.

За допомогою SMM-просування можна створити контрольовану платформу для безпосередньої побудови репутації. Сприйняття компанії споживачами, їх ставлення є ключовими активами капіталу будь-якого бренду, і з ними можна і потрібно працювати, використовуючи інструменти PR і SMM. Існують принципи, які забезпечують ефективну присутність в соціальних мережах: це інтерактивність, взаємодія і постійне спілкування з аудиторією. Слід пам’ятати, що ваші передплатники і учасники спільнот – це, в першу чергу, лояльні споживачі, адвокати бренду, свого роду партнери компанії.

PR передбачає побудову зони комфорту між компанією і її клієнтами, і успіх в значній мірі залежить від того, чи включати при розробці PR-стратегії використання інструментів SMM, тобто просування в соціальних мережах. Справа в тому, що в сучасному світі ЗМІ почали втрачати монополію на інформацію, в той час як соціальні мережі значно скорочують дистанцію між брендом і громадськістю, дозволяючи їм підтримувати зв’язок безпосередньо.

Потрібно звернути увагу, що комунікації в соціальних мережах повинні відповідати загальній бізнес-стратегії компанії, стилістика подачі інформації повинна базуватися на цінностях і характері бренду. Ось чому починати потрібно з постановки цілей, глибокого аналізу аудиторії, діяльності конкурентів, і, виходячи з результатів, розробляти SMM-стратегію.

ЛІТЕРАТУРА

  1. Філ Барден. Злом маркетингу. Наука про те, чому ми купуємо. Москва: ГОСТЕХИСДАТ, 2015. – 264 c.

  2. 10 законів маркетингу.

  3. Чем отличается PR от SMM.

  4. 24 кейси просування у «Instagram».
  5. 7 помилок просування.